
Nowości prawne
| 4 lutego 2021Umowa o zachowaniu poufności (NDA/CDA)
Zdarza się, że w związku z prowadzoną działalnością, jesteśmy zmuszeni przekazać poufne dane będące w naszym posiadaniu. Sytuacja, która nas do tego przymusza, może być różna. Może chodzić o ich zabezpieczenie przez informatyka, o ich…

Nowości prawne
| 14 stycznia 2021Od 2021 roku prawa konsumenta również dla przedsiębiorców
Prawo konsumenckie to szereg uprawnień, które powstały, by wyrównać swoistą nierówność podmiotów w relacji przedsiębiorca–konsument, wynikającą z silniejszej pozycji tych pierwszych. Do prawa konsumenckiego zaliczamy ustawę z dnia…

Nowości prawne
| 17 czerwca 2020Prawo a sztuczna inteligencja
Nie każdy ma świadomość, że sztuczna inteligencja (SI) to już nie pieśń przyszłości i wyłącznie element filmów sci-fi, ale część naszego codziennego życia. Musimy jednak pozbyć się wyobrażenia sztucznej inteligencji jako samoświadomego…

Nowości prawne
| 15 kwietnia 2020Czy epidemia koronawirusa jest podstawą do zmiany warunków umowy?
W zdecydowanej większości umów cywilnoprawnych, będących podstawą współpracy przedsiębiorców, znaleźć można zapisy regulujące kwestię niedotrzymania warunków umowy wskutek zdarzeń niezależnych od strony i na którą nie mogła mieć…

Nowości prawne
| 23 marca 2020Czy prawo dogoni postęp?
Normy prawne towarzyszą nam niemalże od początku istnienia ludzkości. Prawo stanowi bowiem niezbędne spoiwo społeczeństwa. Bez swoistej umowy społecznej stanowiącej oddanie cząstki swojej wolności w zamian za ochronę nie byłoby możliwe,…

Dla marketingu
| 20 stycznia 2020Czy można wygrać z hejtem w Internecie?
Prawdopodobnie każdy użytkownik sieci zetknął się w niej z tzw. hejtem. Ten neologizm, pochodzący od angielskiego słowa „hate” oznaczającego nienawiść, określa agresywne zachowanie w sieci wyrażające właśnie nienawiść lub złość w stosunku…

Nowości prawne
| 13 stycznia 2020Pojazdy autonomiczne a prawo ruchu drogowego
W związku z dynamicznym rozwojem branży motoryzacyjnej, stoimy obecnie w obliczu wprowadzania kolejnej rewolucji w szeroko pojętym transporcie. Rewolucja dotycząca wyposażenia samochodów w silniki elektryczne na naszych oczach zmienia…
Polecane artykuły

E-commerce
Odpowiedzialność konsumenta za zmniejszenie wartości rzeczy
Nowa ustawa o prawach konsumenta, która obowiązuje od 25 grudnia 2014r. w treści art. 34 ust. 4 stanowi, że konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza…