fbpx

Serwis poruszający zagadnienia prawa internetowego

Zadaj pytanie

Artykuł sponsorowany | 7 września 2022

Jak wybrać dobrą kancelarię prawną?

Czeka Cię postępowanie spadkowe, na przykład rozwodowe lub związane ze sprawą spadkową? Chcesz założyć własną działalność lub już prowadzisz firmę i nie nadążasz z załatwianiem wszelkich formalności? A może ubiegasz się o należne Ci odszkodowanie? W tych oraz wielu innych codziennych sytuacjach nieoceniona okazuje się pomoc doświadczonej kancelarii prawnej.

Specjalista, który jest doskonale zaznajomiony ze wszystkimi kruczkami prawnymi oraz ciągle zmieniającymi się przepisami, pomoże Ci podjąć dobrą decyzję oraz uniknąć błędów, których konsekwencje mogą ciągnąć się za Tobą latami. Aby jednak tak było, musisz postawić na profesjonalną oraz doświadczoną kancelarię prawną. Dowiedz się, jakimi cechami powinna się wyróżniać.

Dobra kancelaria prawna, czyli jaka?

Wybierając odpowiednią kancelarię prawną, która zajmie się poprowadzeniem Twojej sprawy, musisz zwracać uwagę na kilka czynników – między innymi na jej renomę. Dobra reputacja to podstawa, aby zaufać prawnikowi. Skąd możesz dowiedzieć, się jakie ma opinie? Popytaj znajomych lub poszukaj ich w Internecie. Jeżeli adwokat pomógł już wygrać kilka spraw sądowych, z pewnością wiele osób chętnie wyrazi na jego temat swoją pozytywne opinie – pomogą Ci one podjąć dobrą decyzję. Innym ważnym czynnikiem jest zakres działań – kancelaria prawna nie może specjalizować się we wszystkich usługach prawniczych, ponieważ nie świadczy to o jej profesjonalizmie.

Staraj się więc wybrać biuro, które prowadzi zadania jedynie w zakresie, które Cię interesują – z pewnością zapewni Ci wysokiej jakości usługi. Nie mniejsze znaczenie ma cennik. Dobra kancelaria prawna Gdańsk na swoją cenę, ma którą wpływa między innymi efekt wieloletnie praktykowania zawodu lub wieloletnich przygotowań. Pewny siebie i swoich umiejętności prawnik nie będzie oferował usług za pół darmo. Jeżeli dana kancelaria ma zbyt niskie ceny, powinno to wzbudzić Twoje wątpliwości. 

Czym powinien wyróżniać się dobry adwokat?

Każdy z nas w trudnej sytuacji prawnej chciałby mieć przy sobie nie tylko doświadczonego adwokata, ale też takiego, który przejawia empatie oraz zrozumienie. Nic dziwnego, że zarówno prawnicy, jak i inni fachowcy powinni przejawiać cechy, które będą ich kwalifikować jako profesjonalistów. Jakie cechy są więc cenione w zawodzie prawnika? Jest ich sporo, między innymi wyróżnić można kompetencją i rzetelność.

Prawo jest bardzo rozległym zagadnieniem, a wybierając prawnika, chcielibyśmy, aby posiadał na jego temat dogłębną wiedzę. W zawodzie tym liczy się również dyskrecja – nie rzadko klient musi poruszać z adwokatem bardzo delikatne sprawy, które na przykład objęte są tajemnicą zawodową. Pożądana jest także otwartość oraz empatia – dobry prawnik nie powinien mieć trudności z nawiązywaniem kontaktu z innymi. Musi stworzyć przyjemną i godną zaufania atmosferę, dzięki czemu klient będzie czuł się przy nim swobodnie. Bardzo istotna jest też jego lojalność – dobry adwokat zawsze ma na względzie dobro klienta i jego interesy. 

Polecane artykuły

acta 2 co zmieni

Dla marketingu

ACTA 2 – co zmieni unijna dyrektywa?

Wiele kontrowersji przyniosła unijna dyrektywa z dnia 17 kwietnia 2019 r. w sprawie prawa autorskiego i praw pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym. Wśród jej przeciwników otrzymała przydomek „ACTA 2” po innej kontrowersyjnej regulacji, która również, zdaniem niektórych, była zbyt dużą ingerencją w wolność Internetu. Jednakże tak naprawdę obie regulacje nie mają ze sobą nic wspólnego. […]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Prawo Internetu 2024