fbpx

Serwis poruszający zagadnienia prawa internetowego

Zadaj pytanie

Artykuł sponsorowany | 4 lutego 2021

Drukarki Brother – jakie są opinie i ceny?

drukarki firmy Brother

Drukarka to urządzenie, którego w obecnych czasach nie może zabraknąć w żadnym biurze czy zakładzie pracy, ale także i w prywatnym mieszkaniu. Aby jednak zawsze być zadowolonym z użyteczności i funkcjonalności sprzętu, należy wiedzieć, jakie firmy produkują najlepsze urządzenia. Jedną z nich niewątpliwie jest marka Brother. Co wyróżnia jej produkty? Sprawdź!

Brother – japońska jakość na polskim rynku

Zanim zdecydujemy się na drukarki Brother, warto poznać nieco bliżej ich producenta. Firma Brother została założona w 1908 roku w Japonii. Początkowo działała oczywiście na swoim rodzimym rynku i zajmowała się w głównej mierze produkcją maszyn do szycia, zarówno tych do użytku domowego, jak i profesjonalnego. 60 lat temu Brother zawitał jednak do Europy i wraz z biegiem lat zaczął wprowadzać do swojej oferty nowe produkty – elektroniczne maszyny do pisania, urządzenia do drukowania etykiet, drukarki atramentowe i laserowe czy urządzenia wielofunkcyjne. 

Marka Brother słynie z produktów wysokiej jakości, które są gwarancją satysfakcji oraz zadowolenia. Cały czas bazuje na nowoczesnych technologiach oraz zastosowaniach, dzięki którym urządzenia stają się coraz bardziej funkcjonalne i zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. 

Drukarki Brother – do użytku domowego i profesjonalnego

W ofercie firmy Brother znajdziemy wiele różnych modeli drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych. Sprzęty biznesowe są niezawodne i niezwykle szybkie. Możemy zatem liczyć na dużą ilość stron wydrukowanych z należytą starannością i cechujących się wysoką jakością. Do firm polecane są również urządzenia wielofunkcyjne, które umożliwiają drukowanie, skanowanie, kopiowanie oraz faksowanie, a więc wszystko to, co najważniejsze w miejscu pracy. Brother dba jednak również o klientów, którym zależy na wysokiej jakości sprzęcie do użytku domowego. W asortymencie nie brak klasycznych i kompaktowych drukarek atramentowych oraz laserowych, a także małych mobilnych sprzętów, dzięki którym niezbędne dokumenty wydrukujemy niezależnie od tego, gdzie obecnie się znajdujemy. Wszystko za sprawą druku termicznego oraz łączności przez Bluetooth, Wi-Fi lub USB. 

Modele marki Brother, którymi warto się zainteresować

Przez dużą ilość nowoczesnych modeli drukarek marki Brother, osoby planujące zakup tego typu urządzenia, mogą mieć dość duże trudności z podjęciem ostatecznej decyzji. W końcu każdy ze sprzętów posiada inne funkcje, zalety czy chociażby cenę. Przedstawimy zatem kilka ciekawych propozycji dla każdego – zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. 

Drukarka Brother HL-L3230CDW

Nasza pierwsza propozycja to drukarka Brother HL-L3230CDW, idealna do biura czy siedziby firmy. Zastosowano w niej technologię kolorowego druku laserowego, dlatego możemy liczyć na niebywałą jakość pozyskanych dokumentów. Oprócz podstawowej funkcji sprzęt umożliwia automatyczny druk dwustronny, druk na folii, kartonie oraz papierze fotograficznym. Dzięki łączności bezprzewodowej możemy korzystać z urządzenia poprzez połączenie Wi-Fi i drukować bezpośrednio z urządzeń posiadających AirPrint lub Google Cloud Print. 

Model ten, mimo dużej ilości funkcji, posiada nie największe gabaryty, a jego cena oscyluje w granicach 1300 zł. Użytkownicy najbardziej cenią ją za jakość oraz mnogość rozmaitych funkcji. 

Drukarka Brother HL-1222WE

Kolejny godny polecenia model to Brother HL-1222WE. Jest to małe i zgrabne urządzenie, polecane zarówno do biura, jak i do domu. Zastosowano w nim technologię jednokolorowego druku laserowego. Jego największe zalety to obsługa bezprzewodowa dzięki połączeniu Wi-Fi, druk dwustronny, prędkość 20 stron na minutę oraz dodatkowa możliwość podpięcia innego urządzenia (np. dysku twardego z danymi) za pomocą kabla USB. 

Materiały eksploatacyjne do drukarki Brother HL-1222WE nie należą do najdroższych. Toner kupimy bowiem za ok. 100 zł, a koszt całego urządzenia to ok. 700 zł. Użytkownicy wskazują najczęściej jako największą zaletę tego urządzenia możliwość bezpośredniego podpięcia niemalże każdego urządzenia.

Drukarka Brother HL-L2352DW

Drukarka Brother HL-L2352DW to kolejny model z technologią druku laserowego, polecany do użytku domowego oraz profesjonalnego. W tym przypadku mamy do czynienia z prędkością zadruku 30 str/min, przy jednoczesnej cichej pracy urządzenia do 50 dB. Najważniejsze funkcje sprzętu to automatyczny druk dwustronny, sieć bezprzewodowa Wi-Fi, rozdzielczość do 1200×1200 dpi oraz podajnik papieru na 250 arkuszy. Wszelkie dokumenty będą zatem cechowały się wysoką jakością, a ich pozyskanie będzie niezwykle proste. Wystarczy bowiem użyć telefonu komórkowego czy tabletu i gotowe!

Jeden toner wystarczy na ok. 700 stron. Średni koszt modelu Brother HL-L2352DW to natomiast ok. 800 zł. Główna zaleta urządzenia to bardzo mały gabaryt przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności. 

Wszystkie wyżej zaprezentowane modele dostępne są na https://allegro.pl/!

Polecane artykuły

Nowości prawne

Pojazdy autonomiczne a prawo ruchu drogowego

W związku z dynamicznym rozwojem branży motoryzacyjnej, stoimy obecnie w obliczu wprowadzania kolejnej rewolucji w szeroko pojętym transporcie. Rewolucja dotycząca wyposażenia samochodów w silniki elektryczne na naszych oczach zmienia wspomnianą branżę. Przed nami, jak się wydaje, kolejna rewolucja przybliżająca nas do realiów z filmów SF – a mianowicie wprowadzenie na rynek pojazdów w pełni autonomicznych. […]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Prawo Internetu 2022