fbpx

Serwis poruszający zagadnienia prawa internetowego

Zadaj pytanie

Artykuł sponsorowany | 15 listopada 2021

Radca prawny w świecie biznesu

Radca prawny - czym się zajmuje?

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z koniecznością zaznajomienia się z przepisami prawa mającymi zastosowanie w danej branży oraz regulacjami prawa pracy, w przypadku przedsiębiorców zatrudniających pracowników. Polskie prawo jest skomplikowane, dlatego niejednokrotnie przedsiębiorcy potrzebują wsparcia w jego stosowaniu, którego udziela radca prawny Zawiercie.

  1. Kancelaria radcy prawnego dla biznesu
  2. Radca prawny Zawiercie w codzienności polskich firm

Choć oficjalnie radca prawny i adwokat to dwa różne zawody związane ze stosowaniem prawa w praktyce, to obecnie zostały już niemal zrównane. Kancelaria radcy prawnego może więc obsługiwać swoich klientów w zakresie stałej obsługi prawnej, jak i świadczyć kompleksową obsługę prawną firm poza abonamentem.

Kancelaria radcy prawnego dla biznesu

Każda firma, nawet najmniejsza, w swoim codziennym funkcjonowaniu ma do czynienia z prawem. Podpisanie umowy z klientem, sprzedaż przez internet, ewidencjonowanie sprzedaży na kasie fiskalnej czy stosowanie się do ustawy dotyczącej ubezpieczeń społecznych to codzienność polskich przedsiębiorców.

Aby ustrzec się przed popełnieniem błędów, które mogą dużo kosztować firmę, właściciele firm sięgają po porady prawne Zawiercie, których udziela miejscowa kancelaria adwokacka, świadcząca kompleksowe usługi prawne dla biznesu.

Radca prawny Zawiercie w codzienności polskich firm

Polscy przedsiębiorcy często napotykają problemy prawne jeszcze przed założeniem firmy, dlatego tworzenie spółek prawa handlowego czy rejestracja innych podmiotów gospodarczych to codzienna rzeczywistość, jakiej doświadcza radca prawny Zawiercie.

Właściwe przygotowanie dokumentów wewnętrznych spółek jest konieczne do prawidłowego funkcjonowania tych firm, a opiniowanie umów zawieranych z kluczowymi klientami pomaga ustrzec się przed przykrymi konsekwencjami niedopatrzenia jednej ze stron tej umowy.

Radcowie prawni zajmują się również dokumentacją w zakresie postępowań przedsądowych; w ich gestii leży także dochodzenie wierzytelności podmiotów gospodarczych.
 
Porady prawne, jakich udziela kancelaria radcy prawnego Zawiercie to jeden ze sposobów na zgodne z prawem i bezproblemowe funkcjonowanie na polskim rynku gospodarczym.

Dzięki temu, że polscy przedsiębiorcy mają coraz większą świadomość odpowiedzialności, jaką ponoszą za swoje działania, często sięgają po profesjonalną pomoc już nie tylko w sporach sądowych, ale znacznie wcześniej, czyli na etapie konstruowania umów czy polubownego rozwiązywania palących problemów.

Polecane artykuły

Aplikacje

Ustawa o Prawach Konsumenta – uwagi ogólne

W dniu 25 grudnia 2014r. wchodzi w życie ustawa o prawach konsumenta. Ustawa ma za zadanie wprowadzić do prawa krajowego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/83/EU z 25 października 2011r. w sprawie praw konsumentów. Dyrektywa nakłada na wszystkie kraje członkowskie obowiązek wdrożenia do prawa krajowego odpowiednich przepisów. Obowiązek ten kraje Unii Europejskiej wypełnić powinny najpóźniej […]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Prawo Internetu 2023