fbpx

Serwis poruszający zagadnienia prawa internetowego

Zadaj pytanie

Artykuł sponsorowany | 17 grudnia 2021

Porady prawne w biznesie. Kiedy warto udać się do kancelarii radcy prawnego?

Porady prawne a biznes - kiedy poprosić o pomoc specjalistę?

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się ze znajomością wielu dziedzin prawa. Polskie przepisy są jednak na tyle nieostre, że niejeden przedsiębiorca nie może sobie z nimi poradzić samodzielnie, dlatego decyduje się na współpracę z radcą prawnym w zakresie stałej obsługi prawnej.

  1. Jak kancelaria radcy prawnego pomaga w prowadzeniu biznesu?
  2. Porady prawne w biznesie na co dzień

Wśród podmiotów gospodarczych na porady prawne Zawiercie decydują się nie tylko duże spółki, ale również, małe jednoosobowe firmy. Przedsiębiorcy korzystają z możliwości uzyskania opinii prawnych dotyczących umów z kontrahentami, ubezpieczeń społecznych czy prawa pracy; mogą też liczyć na pomoc prawną w sporach sądowych.

Jak kancelaria radcy prawnego pomaga w prowadzeniu biznesu?

Udzielanie porad prawnych to jedynie przykład usług, jakie dla biznesu świadczy kancelaria radcy prawnego Zawiercie. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na kompleksową obsługę prawną firm, podejmuje współpracę z radcą prawnym na niemal każdym polu swojej działalności.

W kompetencjach radcy leży tworzenie spółek prawa handlowego, przygotowanie dokumentów wewnętrznych spółek, dochodzenie wierzytelności podmiotów gospodarczych, opiniowanie umów czy podejmowanie działań w zakresie postępowań przedsądowych. Radca prawny świadczy zwykle kompleksowe usługi prawne, związane nie tylko z prawem gospodarczym, ale dotyczące również spraw cywilnych, spraw rodzinnych czy spraw spadkowych.

Porady prawne w biznesie na co dzień

Radcowie prawni nie zawsze prowadzą własną działalność gospodarczą. W odróżnieniu od adwokatów, mogą oni pracować na podstawie umowy o pracę w konkretnej firmie i udzielać pomocy prawnej jedynie swojemu pracodawcy, zdobywając tym samym doświadczenie zawodowe.

Reprezentowanie jednego klienta znacznie odbiega od trybu codziennej pracy w kancelarii – radca prawny Zawiercie w swojej kancelarii posiada zespół prawników, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach prawa. Z tego powodu wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę z kancelarią, zamiast zatrudniania własnego radcy na etacie – wydaje się to najlepszym rozwiązaniem, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i praktycznym.

Kancelaria adwokacka obsługująca wielu klientów może zaoferować szerszy zakres usług niż radca działający dla tylko jednej firmy, co przekłada się na kompleksowość i profesjonalizm świadczonych usług. W zamian za niewielki, miesięczny abonament, przedsiębiorca zyskuje wsparcie prawne w swoich codziennych działaniach oraz solidną pomoc na wypadek problemów.

Polecane artykuły

Dla marketingu

Mailing w świetle prawa

Kuszącym sposobem na reklamę w Internecie jest rozsyłanie wiadomości e-mail na adresy poczty elektronicznej. Taka forma reklamy bezpośredniej jest stosowana przez przedsiębiorców oraz przez wyspecjalizowane agencje reklamowe. Celem rozesłania poczty elektronicznej do nawet kilkuset tysięcy użytkowników jest sprzedanie im danego produktu czy usługi lub nawiązanie współpracy. Powstaje jednak pytanie czy taka reklama jest dozwolona w […]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Prawo Internetu 2022