fbpx

Serwis poruszający zagadnienia prawa internetowego

Zadaj pytanie

Artykuł sponsorowany | 17 grudnia 2021

Porady prawne w biznesie. Kiedy warto udać się do kancelarii radcy prawnego?

Porady prawne a biznes - kiedy poprosić o pomoc specjalistę?

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się ze znajomością wielu dziedzin prawa. Polskie przepisy są jednak na tyle nieostre, że niejeden przedsiębiorca nie może sobie z nimi poradzić samodzielnie, dlatego decyduje się na współpracę z radcą prawnym w zakresie stałej obsługi prawnej.

  1. Jak kancelaria radcy prawnego pomaga w prowadzeniu biznesu?
  2. Porady prawne w biznesie na co dzień

Wśród podmiotów gospodarczych na porady prawne Zawiercie decydują się nie tylko duże spółki, ale również, małe jednoosobowe firmy. Przedsiębiorcy korzystają z możliwości uzyskania opinii prawnych dotyczących umów z kontrahentami, ubezpieczeń społecznych czy prawa pracy; mogą też liczyć na pomoc prawną w sporach sądowych.

Jak kancelaria radcy prawnego pomaga w prowadzeniu biznesu?

Udzielanie porad prawnych to jedynie przykład usług, jakie dla biznesu świadczy kancelaria radcy prawnego Zawiercie. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na kompleksową obsługę prawną firm, podejmuje współpracę z radcą prawnym na niemal każdym polu swojej działalności.

W kompetencjach radcy leży tworzenie spółek prawa handlowego, przygotowanie dokumentów wewnętrznych spółek, dochodzenie wierzytelności podmiotów gospodarczych, opiniowanie umów czy podejmowanie działań w zakresie postępowań przedsądowych. Radca prawny świadczy zwykle kompleksowe usługi prawne, związane nie tylko z prawem gospodarczym, ale dotyczące również spraw cywilnych, spraw rodzinnych czy spraw spadkowych.

Porady prawne w biznesie na co dzień

Radcowie prawni nie zawsze prowadzą własną działalność gospodarczą. W odróżnieniu od adwokatów, mogą oni pracować na podstawie umowy o pracę w konkretnej firmie i udzielać pomocy prawnej jedynie swojemu pracodawcy, zdobywając tym samym doświadczenie zawodowe.

Reprezentowanie jednego klienta znacznie odbiega od trybu codziennej pracy w kancelarii – radca prawny Zawiercie w swojej kancelarii posiada zespół prawników, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach prawa. Z tego powodu wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę z kancelarią, zamiast zatrudniania własnego radcy na etacie – wydaje się to najlepszym rozwiązaniem, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i praktycznym.

Kancelaria adwokacka obsługująca wielu klientów może zaoferować szerszy zakres usług niż radca działający dla tylko jednej firmy, co przekłada się na kompleksowość i profesjonalizm świadczonych usług. W zamian za niewielki, miesięczny abonament, przedsiębiorca zyskuje wsparcie prawne w swoich codziennych działaniach oraz solidną pomoc na wypadek problemów.

Polecane artykuły

acta 2 co zmieni

Dla marketingu

ACTA 2 – co zmieni unijna dyrektywa?

Wiele kontrowersji przyniosła unijna dyrektywa z dnia 17 kwietnia 2019 r. w sprawie prawa autorskiego i praw pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym. Wśród jej przeciwników otrzymała przydomek „ACTA 2” po innej kontrowersyjnej regulacji, która również, zdaniem niektórych, była zbyt dużą ingerencją w wolność Internetu. Jednakże tak naprawdę obie regulacje nie mają ze sobą nic wspólnego. […]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Prawo Internetu 2024