fbpx

Serwis poruszający zagadnienia prawa internetowego

Zadaj pytanie

Artykuł sponsorowany | 21 grudnia 2021

Adwokat prawa karnego Wrocław

Profesjonalną pomoc prawną kancelarii adwokackiej można uzyskać w wielu sprawach. Często są to sytuacje życia codziennego, gdy znajomość dokładnych przepisów prawa może pomóc. Jednak szczególnie ważna jest pomoc adwokata w sprawach karnych. Sprawy karne wymagają doświadczenia i wiedzy, którą oferują adwokaci.

Usługi adwokata z zakresu prawa karnego

Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy w zakresie prawa karnego, adwokat prawa karnego Wrocław oferuje pomoc w szerokim zakresie spraw karnych. Kancelaria adwokacka daje także możliwość zgłoszenia się o każdej porze dnia, gdy doszło do zatrzymania lub tymczasowego aresztowania. Taką prośbę może zgłosić zatrzymany lub osoba bliska.

Adwokat musi mieć możliwość zbadać okoliczności sprawy i się z nimi zaznajomić. Kompleksowe przygotowanie na każdym etapie postępowania oraz indywidualne podejście do charakteru sprawy pozwala ustalić czynności zmierzające do budowy linii obrony, która może sprawić, że postępowanie sądowe zostanie rozstrzygnięte na korzyść oskarżonego.

Reprezentacja w sprawach karnych – nawet w przypadku kary pozbawienia wolności

Wsparcie doświadczonego adwokata na każdym etapie postępowania karnego, może okazać się nieocenione w ostatecznym rozrachunku. Adwokat sprawy karne Wrocław zapewnia pomoc w każdym typie spraw – od najprostszych sytuacji w których mamy do czynienia ze złamanie kodeksu wykroczeń, po przewlekłe batalie sądowe zagrożone karą pozbawienia wolności.

W sprawach karnych dotyczących przepisów zagrożonych nawet stosunkowo niskim wyrokiem jak choćby ograniczeniem wolności, warto już na etapie postępowania przygotowawczego wybrać godnego zaufania, profesjonalnego adwokata. Pierwszy etap postępowania karnego w wielu przypadkach jest kluczowy, gdyż po uprawomocnieniu się wyroku karnego nawet najlepszy prawnik może nic nie zdziałać.

Warunkowe umorzenie postępowania karnego

W sprawie karnej, nawet popełnione przestępstwo, nie zawsze kończy się jako odbycie kary pozbawienia wolności. Prawo karne procesowe dopuszcza możliwość wstrzymania reakcji karnej jeśli popełnieniu przestępstwa nie zagrażała odpowiedzialność karna wyższa, niż 5 lat pozbawienia wolności.

Warunkowe umorzenie postępowania karnego jest możliwe po uprzednim spełnieniu przez sprawcę określonych warunków. Prawnik prawa karnego Wrocław zadba, by w postępowaniu karnym klient otrzymał jak najniższe sankcje czy dodatkowe obowiązki do wykonania, a w każdym możliwym przypadku będzie dążył do uniewinnienia swojego klienta.

Polecane artykuły

rękojmia i gwarancja w sklepie internetowym

E-commerce

Rękojmia i gwarancja z perspektywy sklepu internetowego

Wyrażenia rękojmia i gwarancja często są błędnie stosowane zamiennie. Obydwie te instytucje prawne w języku potocznym używane są jako synonimy, ze względu na zbliżone korzyści, jakie dają kupującemu. Warto jednak znać dzielące je różnice oraz przynajmniej podstawowe założenia obu tych rozwiązań prawnych, zwłaszcza z perspektywy osoby prowadzącej sklep internetowy. Rękojmia – skąd taka nazwa? Etymologia […]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Prawo Internetu 2023