fbpx

Serwis poruszający zagadnienia prawa internetowego

Zadaj pytanie

Artykuł sponsorowany | 9 kwietnia 2021

Rozliczanie PIT za 2020 – dlaczego warto skorzystać z programu online?

program do pit online

Rozliczanie PIT jest corocznym obowiązkiem, do którego większość z nas przywykła. Czasy się jednak zmieniły i już coraz mniej osób pamięta o ręcznym składaniu deklaracji podatkowej, co często wymagało wiedzy i doświadczenia. Składanie PIT 36 online czy innych opcji zeznania podatkowego stało się dla większości z nas rutynowym obowiązkiem. Dlaczego jednak warto skorzystać z dedykowanych programów do wypełniania PIT-ów? Sprawdź!

Nie musisz znać się na podatkach

Wiele osób obawia się samodzielnego wypełniania deklaracji podatkowej, nie wie dokładnie, jakie informacje warto sprawdzić i na co zwrócić uwagę, żeby nie popełnić błędu. Na portalu podatki.gov.pl pojawia się oczywiście wstępnie wypełniony PIT, jednak jeśli chcesz rozliczyć np. PIT 36L online, nie znajdziesz tam danych z prowadzonej działalności, a jedynie dane przesłane w deklaracjach przez innych płatników. Dzięki korzystaniu z programu online w prosty sposób wczytasz e-PIT oraz z łatwością dopiszesz dodatkowe ulgi czy przychody. 

Intuicyjne i automatyczne działanie

Wiele programów do wypełnienia PIT, np. e-pity.pl, bazuje na intuicyjnym kreatorze. Dzięki temu nie będziesz musiał zastanawiać się, jaki rodzaj deklaracji podatkowej wybrać – program zrobi to za Ciebie. Uzyskasz także informacje, jakie dokumenty są wymagane, co pozwoli usprawnić cały proces. 

pit 37 36 online

Wypełnianie PIT 37 online może być przyjemnością.

Szybkość i łatwość wypełnienia PIT

Rozliczenie PIT może być proste. Chcesz wypełnić deklarację podatkową szybko? Wybierz program online! Coraz więcej z nich występuje także w wersji mobilnej, dzięki czemu z łatwością skorzystasz z nich na tablecie czy telefonie komórkowym. To duże ułatwienie dla osób, które często podróżują i częściej korzystają z urządzeń przenośnych. 

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Wybierając program do rozliczenia PIT online, zwróć uwagę na bezpieczeństwo danych. Najlepszym wyborem jest gwarancja, że dane nie są w żaden sposób przechowywane, a ich przesyłanie jest szyfrowane, co oznacza, że jest bezpiecznie tak jak podczas logowania się np. do banku. Jeśli zdecydujesz się na program, który posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, nie będziesz musiał obawiać się o wyciek swoich poufnych informacji.

Wiele formularzy PIT w jednym miejscu

Jeśli musisz wypełnić wiele różnych deklaracji podatkowych, wybór odpowiedniego programu online, np. e-pity.pl, sprawi, że wszystkie rozliczenia wykonasz w jednym miejscu. Możesz wybierać spośród najpopularniejszych druków, takich jak PIT 36/36S, PIT 38, PIT 28, PIT 39, ale otrzymasz także dostęp do rzadziej wykorzystywanych formularzy, np. PIT 16, PIT 2 czy PIT 3. 

Polecane artykuły

E-commerce

Odpowiedzialność producenta wadliwego towaru

Sprzedawca, który uwzględnia reklamację konsumenta ponosi koszty związane z naprawą towaru lub jego wymianą na nowy, jak również koszty demontażu i dostarczenia rzeczy, robocizny, materiałów oraz ponownego zamontowania i uruchomienia. W tej sytuacji powstaje pytanie czy może on następnie reklamować wadliwy towar bezpośrednio u jego producenta lub poprzedniego sprzedawcy (importera czy hurtownika) i w ten […]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Prawo Internetu 2022