fbpx

Serwis poruszający zagadnienia prawa internetowego

Zadaj pytanie

Artykuł sponsorowany | 25 stycznia 2023

Gdzie szukać pomocy prawnej w sprawie kredytu frankowego?

Gdzie szukać pomocy prawnej w sprawie kredytów frankowych? Poradnik

Posiadasz kredyt frankowy? Zapewne mierzysz się z ciągłym strachem i lękiem o przyszłość. Pamiętaj, że nie jesteś sam, a w wielu miejscach możesz otrzymać niezbędną pomoc, w tym prawną. Dzisiaj sprawdzamy, gdzie można ją znaleźć w sprawie kredytu frankowego! 

Czy warto korzystać z pomocy kancelarii prawnych w sprawie kredytu frankowego? 

Dla wielu posiadaczy kredytów frankowych pierwszym miejscem, w którym chcieliby omówić problemy z nim związane, jest bank. Jak jednak pokazuje doświadczenie, instytucje te nie są zbyt chętne do rozmów z kredytobiorcami, a komunikacja jest mocno ograniczona. Warto więc zwrócić się do specjalistów, którzy służą pomocą prawną w sprawie kredytu frankowego i nie tylko. 

Dobrą praktyką, jest skorzystanie z pomocy kancelarii prawnej, w której specjaliści po przeanalizowaniu danego przypadku, zaproponują optymalne rozwiązanie. Pozew w sprawie kredytu frankowego pomoże napisać KancelariaKredytobiorcy, a profesjonalna pomoc będzie Ci towarzyszyła na każdym etapie sprawy. Wiedza i doświadczenie kancelarii w zakresie bankowości i finansów pozwoli na opracowanie skutecznej strategii działania i podjęcia właściwych kroków. 

Gdzie szukać porad online w sprawie kredytu frankowego? 

Oprócz pomocy wykwalifikowanego prawnika, w sprawie kredytu frankowego można poszukać również porad online. W internecie znaleźć można specjalistyczne portale, których tematyka dotyczy spraw kredytu frankowego. Frankowicze szukający porad, powinni zajrzeć na takie strony, jak frankowicze.net czy frankomat.com.pl, gdzie znajdą ciekawe porady, analizy i wyliczenia dotyczące kredytów frankowych. 

Warto jednak zaznaczyć, że porady zamieszczane w Internecie powinny być jedynie wskazówką i inspiracją do działania. Każdy przypadek kredytu frankowego jest inny i zdecydowanie lepszym wyborem jest skonsultowanie tego ze specjalistą, w który na podstawie wiedzy, doświadczenia i szczegółów danego przypadku, podpowie możliwe rozwiązania. 

Kto jeszcze oferuje pomoc w sprawie kredytu frankowego? 

Oprócz opisanych wyżej, możliwości pomocy w sprawie kredytu frankowego, kredytobiorcy mają jeszcze kilka możliwości. O pomoc mogą zwrócić się do Rzecznika Finansowego, którego opinie, wiele razy były zbieżne z oczekiwaniami frankowiczów. Pamiętać jednak należy, że Rzecznik Finansowy nie może wydawać opinii, które mogłyby być wiążące podczas sporu sądowego. Może on prowadzić jedynie postępowania polubowne. 

Innymi instytucjami, w których frankowicze mogą szukać pomocy to Rzecznik Praw Obywatelskich i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Co ważne, UOKiK może brać udział w sporach sądowych, a RPO może nawet być częścią postępowania cywilnego. 

Jak widać, chcąc uzyskać pomoc w sprawie kredytu frankowego, ma się wiele możliwości. Ze swojej strony polecamy pomoc wykwalifikowanego prawnika, zajmującego się sprawami frankowiczów. 

Polecane artykuły

Jakie są prawa autorskie i ich rodzaje?

Artykuł sponsorowany

Prawa autorskie i ich rodzaje

Pierwsze co na myśl przywodzą prawa autorskie to dla wielu osób z pewnością rzeczy takie jak utwory muzyczne czy też książki. Nie da się zaprzeczyć temu, że jest to słuszne skojarzenie, jednak oprócz tego istnieją jeszcze inne ,,utwory’’, które obejmuje to pojęcia. Pracownik firmy również powinien zostać określony jako autor. Jeżeli do jego obowiązków należy […]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Prawo Internetu 2023