fbpx

Serwis poruszający zagadnienia prawa internetowego

Zadaj pytanie

Artykuł sponsorowany | 25 stycznia 2023

Gdzie szukać pomocy prawnej w sprawie kredytu frankowego?

Gdzie szukać pomocy prawnej w sprawie kredytów frankowych? Poradnik

Posiadasz kredyt frankowy? Zapewne mierzysz się z ciągłym strachem i lękiem o przyszłość. Pamiętaj, że nie jesteś sam, a w wielu miejscach możesz otrzymać niezbędną pomoc, w tym prawną. Dzisiaj sprawdzamy, gdzie można ją znaleźć w sprawie kredytu frankowego! 

Czy warto korzystać z pomocy kancelarii prawnych w sprawie kredytu frankowego? 

Dla wielu posiadaczy kredytów frankowych pierwszym miejscem, w którym chcieliby omówić problemy z nim związane, jest bank. Jak jednak pokazuje doświadczenie, instytucje te nie są zbyt chętne do rozmów z kredytobiorcami, a komunikacja jest mocno ograniczona. Warto więc zwrócić się do specjalistów, którzy służą pomocą prawną w sprawie kredytu frankowego i nie tylko. 

Dobrą praktyką, jest skorzystanie z pomocy kancelarii prawnej, w której specjaliści po przeanalizowaniu danego przypadku, zaproponują optymalne rozwiązanie. Pozew w sprawie kredytu frankowego pomoże napisać KancelariaKredytobiorcy, a profesjonalna pomoc będzie Ci towarzyszyła na każdym etapie sprawy. Wiedza i doświadczenie kancelarii w zakresie bankowości i finansów pozwoli na opracowanie skutecznej strategii działania i podjęcia właściwych kroków. 

Gdzie szukać porad online w sprawie kredytu frankowego? 

Oprócz pomocy wykwalifikowanego prawnika, w sprawie kredytu frankowego można poszukać również porad online. W internecie znaleźć można specjalistyczne portale, których tematyka dotyczy spraw kredytu frankowego. Frankowicze szukający porad, powinni zajrzeć na takie strony, jak frankowicze.net czy frankomat.com.pl, gdzie znajdą ciekawe porady, analizy i wyliczenia dotyczące kredytów frankowych. 

Warto jednak zaznaczyć, że porady zamieszczane w Internecie powinny być jedynie wskazówką i inspiracją do działania. Każdy przypadek kredytu frankowego jest inny i zdecydowanie lepszym wyborem jest skonsultowanie tego ze specjalistą, w który na podstawie wiedzy, doświadczenia i szczegółów danego przypadku, podpowie możliwe rozwiązania. 

Kto jeszcze oferuje pomoc w sprawie kredytu frankowego? 

Oprócz opisanych wyżej, możliwości pomocy w sprawie kredytu frankowego, kredytobiorcy mają jeszcze kilka możliwości. O pomoc mogą zwrócić się do Rzecznika Finansowego, którego opinie, wiele razy były zbieżne z oczekiwaniami frankowiczów. Pamiętać jednak należy, że Rzecznik Finansowy nie może wydawać opinii, które mogłyby być wiążące podczas sporu sądowego. Może on prowadzić jedynie postępowania polubowne. 

Innymi instytucjami, w których frankowicze mogą szukać pomocy to Rzecznik Praw Obywatelskich i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Co ważne, UOKiK może brać udział w sporach sądowych, a RPO może nawet być częścią postępowania cywilnego. 

Jak widać, chcąc uzyskać pomoc w sprawie kredytu frankowego, ma się wiele możliwości. Ze swojej strony polecamy pomoc wykwalifikowanego prawnika, zajmującego się sprawami frankowiczów. 

Polecane artykuły

epidemia koronawirusa a zmiana umowy

Nowości prawne

Czy epidemia koronawirusa jest podstawą do zmiany warunków umowy?

W zdecydowanej większości umów cywilnoprawnych, będących podstawą współpracy przedsiębiorców, znaleźć można zapisy regulujące kwestię niedotrzymania warunków umowy wskutek zdarzeń niezależnych od strony i na którą nie mogła mieć wpływu, czyli tzw. siły wyższej. Wystąpienie takich zdarzeń może zostać uznane za podstawę do zmiany warunków umowy. Ale czym konkretnie jest ta siła wyższa i czy pandemia […]

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Prawo Internetu 2023